SPACER, SOPOT I SŁOŃCE

Poranek czwartkowy czyli ten na dzień przed wyjazdem powitał nas słońcem. Po zaplanowanym dzień wcześniej porannym basenie z widokiem na wspomniane słońce właśnie oraz morze i sopocką plażę udaliśmy się na śniadanie z identycznym widokiem. Potem spacer.

Idąc w kierunku plaży rzuciliśmy okiem na pamiątki i choć stoisk z nimi jest zimą w Sopocie niewiele to można na nich nabyć właściwie wszystko. Chwila na plaży, która wyglądała inaczej niż w ostatnich dniach. Trzeba wspomnieć, że gdy przyjechaliśmy nie było śniegu, potem Sopot stał się biały, by już następnego dnia śnieg zaczął się topić, a w czwartek właśnie stopił się no gdzieś tak co najmniej w połowie. A potem molo, po którym podczas trwającego właśnie pobytu jeszcze nie spacerowaliśmy, choć w sumie doszliśmy tylko do połowy. Przyglądając się tej ilości ludzi, która jest na nim przed południem w styczniu, w owszem słoneczny, ale jednak dość mroźny dzień zastanawialiśmy się nad tym ilu ludzi spaceruje tutaj w wakacyjny weekend z piękną pogodą.

Po wczorajszym zdjęciu na instagramie, na którym mamy środek lata, Morze Śródziemne, słońce i Cadaques, stwierdziliśmy, że tutaj słońce równie cudownie co tam błyszczy na wodzie, choć poza słońcem i morzem okoliczności przyrody są jednak zdecydowanie inne. Na niekorzyść Sopotu niestety.

Z uwagi na wspomniane już słońce w Sopocie jakby wiosna. Panowie przycinają lipy, w fontannach znów płynie woda, ludzie jakby bardziej masowo wylegli na ulice. My podczas spaceru robiliśmy zdjęcia. Fotografowaliśmy sopockie kamienice, które słońce pięknie oświetlało. I jeszcze inne rzeczy jak choćby krasnale ogrodowe, też sopockie.

Spożyliśmy pyszne piwo w kawiarni turystycznej, która usytuowana na wysokości trzeciego piętra posiada coś na kształt tarasu widokowego. I widokiem z niego cieszyliśmy się przez dłuższy czas.

Generalnie Sopot jest piękny i warto tu przyjechać. Ma wszystko – morze, plażę, powietrze pełne jodu, wspaniałą architekturę. Ma nawet swoje Bergamo oraz Paris, wprawdzie petit, ale jednak…

spacer Sopot spacer spacer Sopot spacer spacer spacer plaża Sopot spacer spacer Sopot spacer Sopot spacer Sopot spacer spacer Spacer Sopot spacer spacer spacer spacer spacer

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *