CADAQUES – PLAŻE, NURKOWANIE, SKUTERY I INNE

Wspominałam już o trudnej, krętej drodze, wysoko w górach, którą trzeba pokonać chcąc dojechać do Cadaques. Zapewniam jednak, że gdy znajdziecie się już w miasteczku zapomnicie o wszelkich trudach podróży, a w pamięci na długo pozostanie chwila, w której spośród gór wyłoniły się białe domki, z górującą nad nimi wieżą kościoła, a wszystko tuż nad lazurowym morzem.

Malownicze, czarujące, oszałamiające, te słowa przychodzą na myśl w takim momencie.

Cadaques z uwagi na swoje położenie jest nieco odizolowane. To położenie wpływa niewątpliwie na fakt, że jest w nim generalnie drogo. Prawdopodobnie można tłumaczyć to także i tym, że miasteczko leży blisko granicy francuskiej i Francuzów jest tam naprawdę wielu, no, a przede wszystkim tym po prostu, że to wyjątkowo piękne miejsce. Zatem warto pamiętać, że byłoby zasadne zrobić jakieś podstawowe zakupy w supermarkecie w Figueres chociażby.

Nawiązując jeszcze do kwestii wynajmu mieszkania czy też jakiegoś innego lokum, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na internet. To jest coś bardzo tam porządanego i praktycznie niedostępnego. Nawet ten płatny w knajpach nie działa jak należy i szkoda na niego pieniędzy oraz czasu. Nawiasem mówiąc jakieś oferty wynajmu mieszkań w Cadaques można znaleźć też na airbnb, przez chwilę interesowaliśmy się nimi nawet, ale w ostateczności stanęło na czymś innym.

Warto pamiętać, że dobrze byłoby zaopatrzyć się w jakąś mapę. Na pewno jest to możliwe w informacji turystycznej przy Cotxe 1, także ta, którą dostaliśmy w agencji nieruchomości Soms Granados sprawdziła się świetnie, jest na niej zaznaczone wszystko w zasadzie co potrzeba, podane są ważne telefony.

W Cadaques i jego okolicach jest ponad 20 plaż i plażyczek opisanych tu, nie z piaskiem oczywiście, ale są naprawdę urocze. Poza tym jest tam mnóstwo knajp, knajpek, restauracji i kawiarni, i pewnie każda, albo co najmniej wiele z nich, warte odwiedzenia. Wielbicieli sushi zainteresuje na pewno fakt, że w Cadaques znajdziemy także co najmniej jedną restaurację japońską, przy Carrer de Pianc 3, której wnętrze jest dość obłędne. Z kolei fani nurkowania tuż po przyjeździe do miasteczka powinni udać się do Diving Center Cadaques znajdującego się przy Carrer Miranda 6. Choć miasto jest niewielkie znajdziemy w nim np. na Avignuda Caritat Serinyana wypożyczalnie rowerów, skuterów oraz sprzętów pływających. W produkty spożywcze w Cadaques zaopatrujemy się w różnych małych sklepikach, kilku supermarketach jak choćby Valvi i Spar, co ważne nie wszystkie zamykane są na czas sjesty oraz tzw. delikatesach.

Cadaques Cadaques Cadaques Cadaques DSCF2358 Cadaques DSCF1712 Cadaques DSCF7586 DSCF2632 DSCF6967 DSCF7403 Cadaques DSCF2951

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *