CADAQUES – KATALOŃSKA PEREŁKA

Niewątpliwie po zobaczeniu Cadaques nic już nie jest czy też nie będzie takie jak wcześniej. I choć generalnie ma to wydźwięk pozytywny, to są też tego gorsze strony.

Sęk w tym, że podczas planowania każdego kolejnego wyjazdu już zawsze pojawi się wątpliwość czy nie będziemy rozczarowani, czy będzie równie pięknie jak tam.

Cadaques znajduje się w Katalonii. Żeby dostać się do niego z Barcelony trzeba przebyć ponad 170 km, z czego ok. 130 po autostradzie, z Girony – nieco ponad 70 km, w tym 30 km po autostradzie. Należy jednak pamiętać, że podróż mimo, że w zasadniczej części odbędziemy ją po autostradzie może okazać się męcząca. Ostatni jej odcinek to wąska droga wysoko w górach, w dodatku mocno kręta.

 Jeżeli ktoś zdecyduje się jechać do Cadaques autobusem to koniecznie powinien zajrzeć na stronę katalońskiego przewoźnika. Można na niej znaleźć dogodne połączenie, sprawdzić czas trwania podróży, godziny odjazdów i przyjazdów, i przede wszystkim ceny. Z każdego ze wspomnianych wyżej miast istnieje bezpośrednie połączenie z Cadaques, nie są one jednak zbyt częste i czasem warto inaczej zaplanować drogę tj. z przesiadką w Figueres czy Roses. Istnieje jeszcze inna możliwość tj. pokonanie zasadniczej części trasy pociągiem. Co zaś do podróży samochodem warto wcześniej przeanalizować trasę.

W przypadku podróży z dziećmi zasadnym byłoby rozważyć podział podróży na jakieś etapy. Po drodze można więc zatrzymać się w Gironie, która jest bardzo pięknym i zdecydowanie wartym odwiedzenia miastem. Można zrobić postój we wspomnianym Figueres, w którym warto zwiedzić jedno z muzeów Salvadora Dalego. My po przyjeździe do Barcelony zdecydowaliśmy się pojechać do Besalu i spędzić w nim cały weekend, i szczerze powiedziawszy był to świetny pomysł.

Jeżeli ktoś zechce odwiedzić Cadaques sugeruję rozważenie ciut dłuższego pobytu. W tym celu można skorzystać z usług jednej z wielu znajdujących się tam agencji nieruchomości. My podczas pierwszego pobytu wynajęliśmy mieszkanie za pośrednictwem agencji Pianc, podczas kolejnego za pośrednictwem Soms Granados. Ta druga wydaje mi się bardziej profesjonalna, ale za pierwszym razem też wszystko było ok. A tak nawiasem mówiąc to już samo oglądanie stron tych i innych agencji, które oferują wynajem nieruchomości w Cadaques może przyprawić o zawrót głowy.

cadaques cadaques cadaques cadaques cadaques cadaques cadaques DSCF2068 cadaques DSCF2921 DSCF8196 cadaques DSCF7268

8 thoughts on “CADAQUES – KATALOŃSKA PEREŁKA

  1. Uwielbiam takie klimaty, wąskie uliczki, balkony pełne kwiatów, morze. 🙂 Niestety, czasami trzeba się pomęczyć, żeby do takich perełek dojechać. Ale chyba warto, co? 🙂

    1. To naprawdę bardzo piękne miejsce. Ma wszystko czego trzeba, by stracić dla niego głowę. Wąskie uliczki, białe domy, niebieskie okiennice, morze, idealną pogodę. I jeszcze kilka innych…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *