AIRBNB – TO WARTO ROZWAŻYĆ

AIRBNB to portal pośredniczący w wynajmie nieruchomości. Cel wynajmu jest jednak turystyczny.

Można zatem za pośrednictwem AIRBNB wynająć nasze urokliwe gniazdko lub nawet jego fragment w sensie pokoik jakiemuś miłemu turyście, który pragnie odwiedzić nasze miasto lub miasteczko i dowiedzieć się czegoś od nas, i o nas. Albo, gdy to my, jesteśmy żądnymi przygód turystami możemy wynająć czyjeś wspomniane wyżej gniazdko. No w sumie fajnie, tylko po co, skoro na świecie jest tyle hoteli, hosteli, schronisk i jeszcze innych rozwiązań. Ano po to właśnie, by doświadczyć czegoś więcej niż uprzejmości obsługi hotelowej i takiejż właśnie kuchni, aby pojechać do miejsca gdzie nie ma betonowych dwunastopiętrowych hoteli, aby dotelepać się tam gdzie biuro turystyczne z jakichś przyczyn nie sięga.
Powodzenie tego przedsięwzięcia opiera się na systemie ocen. Zarówno dla wynajmujących swoją nieruchomość, jak i dla tych, którzy poszukują czegoś do wynajęcia są one źródłem nieocenionej wiedzy. Warto wnikliwie analizować opinie. Płyną z nich praktyczne i przydatne informacje, bo niektórzy opisują nie tylko swoje doświadczenia odnośnie wynajętego mieszkania, osoby wynajmującego, ale i wielu, wielu innych kwestii, na które warto zwrócić uwagę, jak choćby brak sklepu w najbliższej okolicy, remont za ścianą, odległość do przystanku czy stacji metra oraz przykładowo, że drzwi na klatkę schodową się zacinają.
Korzystaliśmy kilkukrotnie i każdorazowo nasze doświadczenia były pozytywne. Trzeba pamiętać, że pomocy osoby, która wynajmuje mieszkanie i jest tubylcem w obcym nam miejscu, nie da się przecenić. Często wynajmujący wyjedzie po nas na dworzec czy lotnisko, ewentualnie potem tam odwiezie. Ma to po pierwsze tę zaletę, że nie musimy błądzić w obcym mieście, oszczędzamy czas, nie tylko, że samochodem jest szybciej niż komunikacją miejską, ale w dodatku to zazwyczaj ktoś oczekuje na nas, a nie my na autobus czy inny środek lokomocji, poza tym oszczędzamy pieniądze. I jeszcze jedna kwestia bardzo istotna, szczególnie w przypadku podróży samolotem – godziny przylotów i wylotów często bywają naprawdę straszne i trudne do pogodzenia z godzinami kursów autobusów czy pociągów. Zarówno kobiety jak i mężczyźni są chętni do pomocy w ciągnięciu walizki czy nawet wnoszeniu jej po schodach.
Wynajmujący zazwyczaj wyposażają swoje mieszkanie w przydatne dla turysty gadżety, jak mapa, przewodnik oraz zeszycik, w którym zamieszczają wszelkie złote myśli. Na mapie wskazują co i gdzie, ewentualnie którędy, w zeszyciku zamieszczają obszerniejsze informacje na temat miejsc wartych odwiedzenia, kawiarni, restauracji i innych, tych do których warto pójść i ewentualnie – do których na pewno nie chodzić, nazwy polecanych przez siebie firm zajmujących się np. organizacją nocnych spacerów po mieście oraz ewentualnie praktyczne informacje na temat korzystania z ich mieszkania. Zazwyczaj wynajmujący rozumie też, że tuż po przyjeździe nie zawsze jesteśmy w stanie zapytać o wszystkie istotne kwestie, a pewne pytania mogą pojawić się później. Zachęca wówczas do telefonowania czy mailowania w każdej trapiącej nas kwestii. Wynajmujący w ten właśnie sposób swoje mieszkania są często otwarci i elastyczni co do godzin opuszczenia go, pod warunkiem oczywiście, że nie mają kolejnych gości. W tej sytuacji często jednak proponują chociaż przechowanie bagaży. No i jeszcze kwestia ich luźnego podejścia do tematu odbioru kluczy. Takie podejście często wynika z ich wygody, ale zawsze zawiera w sobie zaufanie. No te klucze często po prostu zostawia się pod wycieraczką czy też w mieszkaniu, następnie po prostu zatrzaskuje drzwi (pod warunkiem, że istnieje możliwość ich zatrzaśnięcia…). Nigdy nie spotkaliśmy się z sytuacją, by wynajmujący po zakończonym przez nas pobycie analizował w jakim stanie pozostawiliśmy mieszkanie. I dotyczy to również sytuacji, w których wynajmujący mieszkanie nie zabezpiecza się żadną kaucją.
I rzecz, bardzo, bardzo istotna. Korzystając z AIRBNB mamy szansę na skorzystanie z mieszkania typowego dla odwiedzanego przez nas miejsca. Często na pierwszy rzut naszego nieprzywykłego oka to są nawet jakieś dziwolągi. I to jest naprawdę super. Często też jest to mieszkanie w typowej, dla odwiedzanej przez nas miejscowości, zabudowie. I to jest warte doświadczenia. Planując podróż warto czasem choćby z ciekawości czy dla porównania zajrzeć na AIRBNB czy jakikolwiek podobny portal. I przy okazji przekonać się jak wielu ludzi na całym świecie z tego korzysta.
Tu info o AIRBNB i innych tego typu portalach

airbnb

airbnb

airbnb

airbnb

airbnb

DSCF3837

airbnb, madryt

airbnb

airbnb, lezzenno

airbnb, como

airbnb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *